Blog

Studio zamknięte

Oficjalnie studio jest już zamknięte. Wspaniała wieloletnia przygoda dobiegła końca. Maupy wróciły na swoją planetę. Mimo sukcesów i pozytywnych działań z klientami, kiedy słyszysz wołanie to musisz na nie odpowiedzieć i iść za głosem serca.

Współpracujemy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Z dumą zgłaszamy, iż nawiązaliśmy współpracę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wygraliśmy przetarg na projekt identyfikacji wizualnej, szablonu \"obiektu miesiąca\" i strony internetowej. Identyfikujemy projekt działający od 1992 roku, gromadzący dane na temat dóbr kultury utraconych podczas II Wojny Światowej. \"Dzieła Utracone\" jest to największy katalog/zbiór dzieł, których poszukujemy na całym świecie.

Targi Warsaw Home x OKK Design Meeting Point

Dzień dobry! Wpadnijcie pomiędzy 4 a 7 października na targi Warsaw Home, będziemy gadać o projektowaniu. Będzie duzo inspirujących rzeczy, przedmiotów, projektów. Fantastyczna atmosferi i inspirujące dialogi. Jesteśmy odpowiedzialni za komunikację wizualną dla OKK Design Meeting Point. Zapraszamy!

OKK Design 14 edycja x wrzesień

To już drugi raz, kiedy mogliśmy opowiedzieć o roli projektanta we współczesnym świecie. Marcel poprowadził prelekcję na temat odpowiedzialności, która spoczywa na nas, projektantach rzeczywistości. Gromkie brawa i spontaniczne gratulacje po wystąpieniu sugerują iż było dobrze. Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy parę osób do pozytywnych działań, do przemyślenia podejścia do projektowania. Czekamy na następną edycję. Byliśmy też odpowiedzialni za komunikację wizualną imprezy.  

Witryna na dzień dobry

Dzień dobry w biurze! Czyli projektowana przez nas witryna dla Everspace Meble Biurowe Recepcyjne Gabinetowe jest już prawie gotowa. Większość montażu zakończona. Nowe hasło Everspace serdecznie zaprasza z witryny nowej siedziby na Przeworskej 2.

„Znaczenie komunikacji wizualnej w brandingu” – Czyli Marcel na OKK Design

Zapraszamy wszystkich serdecznie na OKK Design czyli konferencję poświęconą szeroko pojętej architekturze oraz projektowaniu. Pośród prelegentów znalazł się też Marcel.

Zrównoważeni – konkurs na animację

Wraz z Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy przygotowaliśmy identyfikację dla konkursu na film animowany. Wszyscy kreatywni do dzieła, temat jest wart animacji - jak zrównoważyć życie prywatne i pracę. Dla wszystkich freelancerów pracujących 18 godzin na dobę, w każdy łikend i święta to temat dobrze znany. Marcel jest zwolennikiem systemu Work-life integration więc i nam stan wiecznej pracy nie jest obcy. Gdzie jest granica i jak zachować zdrowie w takich układach?

Stażystka numer 1

Jesteśmy bardzo otwartymi ludźmi dlatego czasem zdarza się tak, że można do nas napisać, pokazać portfolio i zapytać o staż i dostać się tu, tworzyć z nami, być częścią Space Monkeys. Być maupą? Może na początek bananem, stażystką i odbyć staż w kosmosie. Tak zrobiła Ania Rajewska, napisała do nas i od jakiegoś czasu robimy razem projekty. Ania studiuje grafikę na warszawskiej PJATK. Jest ambitna i pracowita.

Identyfikacja software house Web Crafters

Ponoć w dzisiejszych czasach jest bardzo seksi bycie programistą. Nasza najnowsza identyfikacja dla software housu WebCrafters. Identyfikacja to język którym komunikujemy do ludzi, programowanie to język którym komunikujemy do komputerów. Wyszliśmy z prostego założenia przełożenia atrybutów języka programowania do identyfikacji wizualnej marki. W programowaniu nawiasy, średniki i inne znaki interpunkcyjne odgrywają dużą rolę. Odegrały nie małą w komunikacji wizualnej. Kosmicznego dnia.

Smilie.me już jest w AppStore

Apkę możesz ściągnąć klikając tutaj! Po chwilowych perturbacjach udało się i apka jest już w sklepie. Na ten moment dostępna tylko dla posiadaczy iPhone ale już kończymy pracę nad wersją android i niedługo również dla wszystkich posiadaczy smartfonów w całej galaktyce.

Rebranding – w wiecznym procesie zmian

Na początku był pomysł aby założyć kreatywny kolektyw o nazwie Space Monkeys (ukradzione z filmu Fight Club). Pomysł powstał w 2009 roku, kiedy jeszcze stawiałem pierwsze kroki jako grafik.

Równość

Wielu powiedziało mi, iż równość nigdy nie istniała, nie istnieje i nie będzie istnieć. Jest to bardzo ograniczony pogląd na to czym ta równość w ogóle jest. Część ludzi utożsamia równość z komunistycznym systemem, inni z utopią jeszcze inni idealizują ją jako dążenie samo w sobie. Dla mnie równość to akceptacja drugiego człowieka takim jakim jest.

Szkoła óczy

Czy szkoła uczy i kogo? Jeżeli o mnie chodzi to z cała pewnością uważam, że szkoła uczy jak nie myśleć, być uległym, nie kwestionować i się podporządkować. Archaiczne systemy szkolnictwa nieskończenie więcej zabierają nam z życia niż doń dodają. Jestem przekonany, iż szkoła wcale nie uczy nas wartościowych rzeczy, czyli jak się rozwijać i jak wnieść nowe kreatywne podejście do wspólnej rzeczywistości.

Witamy w przyszłości

Nastał ten rok 2015. Jesteśmy pełni zapału, sił i chęci do tego aby ten rok był rokiem kreacji, przełomów i transformacji w nas i w naszych projektach. Plan zrobiony tak więc przystępujemy do realizacji. Wszystkim wam życzymy dobrych, rozwijających przygód w tym roku, niech nam wszystkim materializują się plany i założenia. Abyśmy byli silni i wytrwali.

Zupełnie Inny Swiat #16 SKŁAD

Dobiega końca skład 16 numeru czasopisma Zupełnie Inny Świat. Powstał z tej okazji plakat promujący z motywem z okładki.

HEROES

Od dłuższego czasu Marcelowi chodził po głowie i zakwitał w serduchu projekt autorski pod tytułem HEROES. Trochę czasu upłynęło na poszukiwaniu techniki i środka wyrazu. Po godzinach spędzonych na szkicowaniu, szukaniu zdjęć w necie i cytatów, bezowocnie drążąc kolejne zaułki graficznych wynurzeń zaniechał on silenia się. Projekt uległ zawieszeniu, a Marcel popadł w bezsenność.

BANANA ART

Parę bananów z dzieciństwa. Wszyscy kiedyś byliśmy dziećmi. Jedni z tego wyrastają, a inni...

FUNDACJA ZUPEŁNIE INNY ŚWIAT

Poszliśmy w proste surowe kształty, twardą, mocną, typografie.

DLA LUDZI

Poniedziałek, rondo Waszyngtona, około południa.

MAUPY NIE ŻYJĄ W DŻUNGLI

Pewnego poranka przed domem urwało się drzewo, spadło na chodnik. To nie prawda, że kosmiczne maupy żyją w dżunglach. Ale też nie jest to kłamstwo.

PEPE W MAUPIE

Pepe uszył sobie ładne wdzianko. Oficjalnie został maupą, tylko nie puszczajcie dalej bo to nie oficjalna wiadomość. Będzie się działo!

SKĄD MAUPY CZERPIĄ INSPIRACJE?

Bez wielkich wstępów.

DRUKUJE SIĘ

Finiszujemy składanie klipów z drukarni Efekt na Lubelskiej gdzie co 3 miesiące drukujemy kolejny numer Zupełnie Innego Świata.

GRUZJA

Tu Marcel, byliśmy z Ewą w Gruzji aby nakręcić materiał na gruziński spot do 15 numeru Zupełnie Innego Świata, zebrać materiał na fotoreportaż i kosmicznie się bawić, bo w końcu to wakacje.

DZIEŃ DOBRY

Dzień dobry. Choć to niewiarygodne - istniejemy, jesteśmy. Małpy, gotowe do działania.